Klocki dla dzieci i ich rodzaje

ByDaniel

Klocki dla dzieci i ich rodzaje

Maluchy uwielbiają spędzać długie godziny na zabawie. Do ich ulubionych zabawek należą klocki dla dzieci. Aktywność polegająca na tworzeniu rozmaitych budowli bardzo wspiera prawidłowy rozwój pociechy. Rozwija motorykę małą, dużą, wyobraźnię przestrzenną. Trenuje też cierpliwość i spostrzegawczość oraz rozwiązywanie problemów. Jakie klocki dla dzieci wybrać spośród wielu propozycji dostępnych na rynku?

Klocki dla dzieci-podział ze względu na materiał wykonania

Najczęściej wyróżnić można klocki drewniane oraz klocki dla dzieci plastikowe. Oba warianty mają swoich zwolenników. Zarówno klocki wykonane z plastiku, jak i te stworzone z drewna, rozwijają dziecko na wielu płaszczyznach. Co zatem je różni? Klocki drewniane zwykle. Plastik jest materiałem pozwalającym na produkcję elementów nie tylko lżejszych, ale i bardziej zróżnicowanych, jeśli chodzi o wygląd. Dzięki temu klocki dla dzieci plastikowe mają często w zestawie ludziki, na których twarzy można dostrzec szczegóły, takie jak nos czy uszy. Jeśli chodzi o dostępność kolorów, większy wybór jest wśród produktów wykonanych z plastiku.

Najważniejsze podczas wyboru jest to, by sięgać po klocki dla dzieci wykonane z materiałów bezpiecznych i nietoksycznych. Świadczą o tym certyfikaty na opakowaniach, które warto dokładnie przestudiować.

Klocki dla dzieci-podział ze względu na wielkość

Wśród klocków można spotkać różną wielkość elementów. Trzeba pamiętać o tym, by była ona dostosowana do wieku pociechy. Małe Klocki dla dzieci dostępne w najlepszej księgarni nie nadają się dla najmłodszych użytkowników, gdyż mogłyby zostać połknięte. To stanowiłoby zagrożenie zdrowia  nawet życia. Idealne klocki dla zaczynających przygodę z budowaniem to klocki lego duplo. Elementy nie są ani za duże, ani zbyt małe. Można wybierać wśród wielu zestawów, każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Starsze pociechy z powodzeniem mogą budować z niewielkich klocków, takich jak np. lego czy cobi. Ciekawe dla większych dzieci będą klocki magnetyczne, które łączy się ze sobą za pomocy magnesów zamieszczonych na ich końcach.

About the author

Daniel administrator