Klocki dla dzieci w wielu odsłonach

ByDaniel

Klocki dla dzieci w wielu odsłonach

Zabawa klockami ma doskonały wpływ na wiele sfer w rozwoju dziecka. Stawianie ciekawych konstrukcji pomaga rozwijać kreatywność, zwinność małych rączek oraz motorykę. Budowanie i rozwalanie rozwija umysł i myślenie przyczynowo skutkowe. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze pierwszych klocków dla malucha?

Klocki dla dzieci występują pod różnymi postaciami. Już niemowlęta z całą pewnością zainteresują się gumowymi, kolorowymi klockami które można smakować, chwytać i rzucać. Takie klocki pochodzące od sprawdzonych producentów pozbawione są szkodliwych substancji i z łatwością można je utrzymać w czystości, gdyż nadają się do mycia w zmywarce. 

Świetnie gdy do kompletu klocków dołączone jest dedykowane pudełko, które umożliwia wygodne przechowywanie i transport.

Wśród ciekawych zestawów znaleźć można:

– tradycyjne plastikowe klocki dla maluchów powyżej drugiego roku życia, które pozwalają na stawianie pierwszych budowli oraz konstruowanie pierwszych pojazdów,

– kostki z nadrukami, z których ułożyć można dowolne obrazki,

– kulko-klocki, które są odpowiednie już dla sześciomiesięcznych maluchów a dzięki różnorodnym strukturom wspomagają rozwój sensoryczny. 

Kulko-klocki umożliwiają różnorodną zabawę, gdyż na dalszym etapie wybrane elementy można przewlekać a dzięki dodatkowym akcesoriom budować pokaźne konstrukcje.

Klocki dla starszych dzieci i nastolatków

Starsze dzieci także fascynują klocki. Nawet nastolatek chętnie sięgnie po ciekawy zestaw Lego, które zapewnia rozrywkę na wiele godzin. Do wyboru są różnorodne wersje, a nawet zestawy klocków, które po złożeniu mogą być zdalnie sterowane. Tworzenie z małych elementów wymaga koncentracji, cierpliwości i ostrożności. Komplet klocków w odpowiedniej tematyce to doskonała propozycja prezentu.

W ofercie dostępne są klocki z bohaterami ulubionych bajek i kreskówek, zestawy z postaciami z gier a także różnorodne pojazdy, które po złożeniu są bardzo realistyczne. Każdy element budowli zapakowany jest w osobną torebkę z dołączoną instrukcją. 

About the author

Daniel administrator